Bambusowy rower

13
wrz

Wallpaper w ostatnim numerze, bardzo ciepło wypowiada się na temat polskiego designu. Wśród produktów, które zdaniem Wallpapera mają szansę rozsławić polski design na arenie międzynarodowej jest m.in  bambusowy rower polskiej produkcji złożony przez małą firmę – Fera Bikes.

Wbrew pozorom bambusowy rower nie jest jednym z hipsterskich odkryć 2013 roku. W tym wpisie udowadniałem wam, że odpowiednio zaimpregnowany bambus ma podobną wytrzymałość jak stal. Co więcej, na rzecz bambusa przemawia jego lekkość. Ta cecha pozwala mu spokojnie konkurować z aluminium (a jak dowiedli polscy naukowcy, także może konkurować z amelinum), z którego najczęściej budowane są ramy obecnie dostępnych na rynku rowerów .

Co ciekawe, niektóre firmy rowerowe w USA wykorzystują włókna z konopi indyjskich do łączenia poszczególnych elementów bambusowego jednośladu. Dzięki czemu bambusowy rower śmiało może ubiegać się o tytuł najbardziej ekologicznego produktu bieżącego roku. Ponadto, w kraju Jimmiego Kimmel’a i Big Mac’a organizowane są warsztaty, na których można złożyć swój własny rower, o czym możecie się przekonać jak odpalicie powyższy film. Great, czyli wyrażenie “dreams come true” wciąż jest tam aktualne!

Autor: Graf Maszynista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>