Dom z lodu – Szwecja

24
lis

Pisałem już o domach ze słomy, z piasku, z gliny, z bambusa, z korka, ze soli a nawet o domu z konopi. Dzisiaj więc przyszedł czas na dom z lodu! Hotel zbudowany całkowicie z tego budulca znajduję się w szwedzkiej Kirunie. Uwaga, wskazówka dla imprezowiczów: Kiruna to takie miasto położone trochę bardziej na północ od Mielna.

Budynek jest wspólnym dziełem kilku znakomitych architektów i jeszcze znakomitszych  światowej sławy designerów. Czujni projektanci w swoich projektach uwzględnili nietypowy kontekst przestrzenny. Zadanie to nie było zbyt trudne, bo jeszcze nigdy wkomponowanie budynku w otoczenie nie było takie proste.

Jak tak sobie patrzę na te lodowe łóżka, to czuję, że pobyt w hotelu może rozgrzać nawet najzimniejsze relacje i połączyć na nowo dawno zerwane małżeńskie więzi. Bo nic przecież nie generuje większej potrzeby bliskości niż noc na bryle zimnego lodu. Z kolei singlom polecam lodowy bar i topienie smutków w lodowych szklankach. Jak to mówią eskimosi żyć, nie zamarzać!

Autor: Graf Maszynista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>