EuroVelo – Rowerostrada

18
lip

Drogi Panie Premierze,

znalazłem dla Pana świetny sposób na poprawienie pańskiej kondycji zdrowotnej a przy okazji naszej kondycji …gospodarczej. Może Pan już spać spokojnie. Wiem, że od lat rozbudowa “sieci” polskich autostrad spędza Panu sen z powiek. Proszę odstawić melatoninę, znalazłem dla (za) Pana świetne rozwiązanie w postaci polskich „Rowerostrad”. Są tańsze w budowie, łatwiejsze w utrzymaniu oraz przyczynią się do ochrony naszego polskiego środowiska naturalnego. A cóż to takiego? Już Panu wyjaśniam, Rowerostrady, to takie rowerowe autostrady, które umożliwiają europejczykom przemieszczanie się między dużymi ośrodkami miejskimi na dwóch kółkach.

W założeniu planowana jest budowa 14 tras przecinających Europę wzdłuż i wszerz. (źródło: http://www.eurovelo.org/routes/). Wzorcowa EuroVelo ma mieć 4 metry szerokości i gładką asfaltową nawierzchnię. Przy rowerostradzie miałyby powstać serwisy rowerowe, hotele dla bardziej wymagających lub tanie campingi. EuroVelo powinna być oznakowana tablicami informacyjnymi i drogowskazami, które ułatwiłby dotarcie do wymarzonego celu.

Panie premierze, proszę mi nie dziękować, ja to tak czynie w czynie społecznym. Zrzekam się również premii za moje doradztwo. Niech pan lepiej przekaże te pieniążki swoim wybitnym ekspertom …a w szczególności tym od pańskiego PijaRu.

Z wyrazami szacunku
Zatroskany Obywatel

Autor: Graf Maszynista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>