Melbourne-najfajniejsze miasto świata

06
paź

Jeśli są filmy, który podbijają mój puls do 100 uderzeń na minutę, elektryzują powierzchnię mojej skóry i motywują do ruszenia poza kontynent, to tylko takie jak ten, który zamieściłem powyżej.

Melbourne. Nie bez powodu jest bohaterem tego wpisu. Według prestiżowego rankingu EIU Global Liveability Report 2012link ) to właśnie Melbourne wskoczyło na pozycję lidera – miasta najbardziej przyjaznego do życia. Australijskie miasto zyskało na tle rywali w kategoriach dotyczących  m.in. jakości: środowiska naturalnego, transportu miejskiego, powierzchni zielonych, służby zdrowia, mieszkań ( także wysokości cen ) a nawet opieki ginekologicznej. Studenci ponoć też nie mogą narzekać, bo Melbourne jest największym ośrodkiem akademickim w kraju. A jak są studenci to pewnie są szalone imprezy, zjawiskowe różnej maści studentki  i smaczne jedzenie na wynos. Na drugim miejscu znalazł się mój ukochany Wiedeń. Warto zwrócić uwagę, że czoło rankingu zdominowały głównie metropolie australijskie i kanadyjskie. Czas wyruszyć więc poza kontynent! Ktoś leci ze mną?!

Pierwsza dziesiątka miast najlepszych do życia w 2012 roku:

 

1 Melbourne  Australia 97.5
2 Vienna  Austria 97.4
3 Vancouver  Canada 97.3
4 Toronto  Canada 97.2
Calgary  Canada 96.6
Adelaide  Australia 96.6
7 Sydney  Australia 96.1
8 Helsinki  Finland 96.0
9 Perth  Australia 95.9
10 Auckland  New Zealand 95.7
Autor: Graf Maszynista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>