Miesiąc bez samochodów – Korea

20
gru

Suwon-ecomobility2

Koreańskie miasto Suwon już po raz drugi zorganizowało EcoMobility World Festival. Nadrzędnym celem festiwalu jest zamknięcie centrum miasta dla ruchu samochodowego na okres jednego miesiąca(sic!). W tym czasie ulice udostępniane są pieszym, rowerzystom, rolkarzom i wszystkim co się rusza (ale nie jest samochodem).

Tutaj wrzucam film promujący i wyjaśniający ideę festiwalu:

Bardzo filmowa piosenka lecąca w tle na początku powyższego filmu wprowadziła mnie w lekko nostalgiczny nastrój. Przez chwilę miałem wrażenie, że zaraz po jej zakończeniu pojawi się “Buźka” z “Mardockiem” z kultowego serialu Drużyna A. Jeżeli jednak ten nieco propagandowy film was w pełni nie uraczył to polecam filmową relację (video), w której możecie zobaczyć efekty tego ciekawego eksperymentu wraz z szczerymi wypowiedziami mieszkańców. Nasuwa się więc pytanie, czy miasta bez samochodów to wciąż utopia? Jak widać powyżej, niekoniecznie.

Autor: Graf Maszynista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>