Przezroczyste Panele Fotowoltaiczne

21
paź

Jedynym aspektem, który od zawsze budził we mnie niechęć do paneli słonecznych był ich wygląd. Powiedzmy sobie szczerze:  panele solarne montowane na dachach budynków (a w szczególności tych zabytkowych) wpływają niekorzystnie na estetykę tychże budynków (przykład). Na szczęście na pomoc przyszli nam… amerykańscy naukowcy!

W ostatnim czasie, udało mi się odłożyć trochę pieniędzy, które pozyskałem lokując produkty Biedronki  w poprzednich wpisach na blogu. Zaoszczędzone pieniądze pozwoliły mi wynająć „amerykańskich naukowców” (z azjatyckimi rysami), którzy przez ostatnie miesiące zarywali nocki w kalifornijskim laboratorium, żeby rozwiązać mój problem.

W zeszłym tygodniu miałem im już potrącić premie za brak efektów, kiedy w końcu na portalu zamieścili sensacyjną wiadomość. Udało im się stworzyć przezroczyste panele fotowoltaiczne! (Artykuł i więcej info o odkryciu znajdziecie tutaj.)

Czy zatem już niedługo panele fotowoltaiczne będą montowane zamiast szyb w oknach? I hope so!

Autor: Graf Maszynista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>