Re:fuse – kompaktowy kompostownik.

29
kwi

Kilka wpisów wcześniej pisałem o ⇒ Biogazowniach ⇐. Niestety tego typu inwestycje wymagają poświęcenia czasu i dostępu do sporych środków finansowych. Nie byłbym jednak sobą gdybym nie zagłębił się w temacie i nie wyniuchał bardziej mobilnej, kompaktowej i ekonomicznej alternatywy dla Biogazowni.

Oto i ona. Przedstawiam wam Re:fuse. ( Photo and source: Adamweaverdesign.com )

Każdego dnia pichcąc obiad w kuchni generujemy dużą ilość odpadów organicznych potocznie zwanych kompostem. Lecz co by się stało gdyby tak odwrócić ten proces i produkować  kompost by móc gotować? Właśnie ta myśl wydała na świat dziecko o imieniu Re:fuse.

Dumnym mężem idei a zaraz ojcem genialnego w swojej prostocie urządzenia jest Adam Weaver. Designer spłodził projekt mini – Biogazowni , która dzięki niewielkim gabarytom z powodzeniem znajdzie przytulny kąt w naszej kuchni.

Przykład mniej przytulnego kąta ⇓poniżej⇓. ( Photo and source: Adamweaverdesign.com )

By uzyskać gaz potrzebny do zasilania kuchenki wystarczą  ziemniaczane obierki lub skórki od pomarańczy. Gaz który otrzymamy to Metan. W przyrodzie powstaje w wyniku beztlenowego rozkładu szczątków roślinnych (spotkacie go między innymi na bagnach i mokradłach). Metan stanowi główny składnik (90%) gazu ziemnego wykorzystywanego w  polskich domach. Co ciekawe, pozyskiwanie metanu jest zdecydowanie mniej szkodliwe dla środowiska niż wydobywania węgla kamiennego czy ropy naftowej.

 Więc jak to działa? ( Photo and source: Adamweaverdesign.com )

 

Re:fuse to produkt, który może nieźle namieszać, ponieważ pozwala wydobyć gaz w każdym miejscu na ziemi a do jego otrzymania potrzebne są jedynie odpady organiczne.

Wynalazek ten z pewnością nie zbawi ludzkości, ale z powodzeniem może przyczynić się do poprawiania warunków życia w krajach trzeciego, czwartego i piątego świata.

Autor: Graf Maszynista
  1. Swietna notka. Mozna by ja bylo zamiescic w jakims podreczniku do nauki pisania ciekawych, tresciwych i poprawnych jezykowo tekstow w Internecie (ostatnio, to raczej rzadkosc). Zarty zartami, ale wpis jest naprawde dobra, wiec wielkie dzieki.

  2. I’ve been browsing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content as you did, the internet will be a lot more useful than ever before.

    My page procera avh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>