Rzeczywistość rozszerzona. Architektura

25
wrz

Czyli jak zaimponować klientowi podczas prezentacji jego budynku.

Rzeczywistość rozszerzona (augmented reality) daje ogrom interakcyjnych możliwości podczas przedstawiania projektu. Za pomocą fizycznego punktu odniesienia (np. kartki, stołu, kamienia) i mobilnego urządzenia (np.komórki, tabletu, laptopa) jesteśmy w stanie zrobić trójwymiarową, imponującą prezentację przed klientem. Jest to dobry krok technologiczny w przód, ale paradoksalnie też w tył, ze świata wirtualnego do świata rzeczywistego. Jestem jak najbardziej za, bo ostatnio co raz mniej mnie w tym realnym świecie… :)

Autor: Graf Maszynista
  1. Narzędzie to byłoby niezłe do tworzenia projektów ogrodów i wnętrz. Od razu by można było pokazać klientom na tablecie wizualizację.

    Ale też wyobrażam sobie użycie tego narzędzia przy wcześniejszych etapach budowy — choćby po to, by na bieżąco robotnik wiedział gdzie ma postawić daną cegłę. Ot, narzędzie wygodniejsze w użyciu niż projekt budowlany.

    I jeszcze jedno — na później, na roboty wykończeniowe, albo remonty/naprawy za kilka lat po zamieszkaniu. Oglądamy na tablecie którędy w ścianach i podłodze biegną przewody z prądem i wodą. I potem możemy bez lęku wiercić w podłodze czy ścianie, bez ryzyka, że trafimy na kabel z prądem albo zrobimy dziurę w rurce.

    • To tylko potwierdza fakt, jakie szerokie zastosowanie może mieć “rzeczywistość rozszerzona”. Czyli nie tylko przyda się przy prezentacji projektu, ale również przy realizacji i nadzorze.
      Szczególnie interesujący wydał mi się Twój trzeci akapit. Można by było uniknąć wieeeelu nieporozumień na placu budowy, które są gehenną polskiego inwestora :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>